E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Czym jest pełna księgowość?

Z pewnością każdy przedsiębiorca, który planuje zakładanie własnej firmy, a który właśnie znajduje się na etapie zapoznawania z tematem księgowości, zastanawia się nad pojęciem pełnej księgowości.

W skrócie można napisać, że jest to najbardziej skomplikowana, wymagająca wielkiej precyzji i wiążąca się z wysokimi kosztami forma prowadzenia finansów firmy. W tym przypadku najlepszym i przede wszystkim tańszym wyjściem jest zlecenia zadań związanych z prowadzeniem księgowości profesjonalnemu biuru księgowemu.

Zasady prowadzenia pełnej księgowości zostały uregulowane przepisami znajdującymi się w Ustawie o rachunkowości.

Pełna księgowość musi być prowadzona w przypadku:
- spółek handlowych (spółki osobowe + spółki kapitałowe + spółki cywilne),
- osób fizycznych i spółek do nich należących, spółek jawnych, spółek partnerskich w momencie, gdy ich przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 1 200 000 euro w przeliczeniu na walutę polską.


Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zostali zobowiązani do prowadzenia pełnej księgowości oraz jednostki gospodarcze, które dobrowolnie się na nią zdecydowały, muszą stosować się do obowiązujących zasad rachunkowości, które pozwalają rzetelnie i jasno przedstawić sytuację majątkową oraz finansową w danym przedsiębiorstwie.


ksiegowanie-firm


Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment