E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Co to jest bilans?

Bilansem nazywamy dwustronne zestawienie wartości składników majątkowych (aktywów i pasywów), które sporządza się w określonej formie i na określony dzień.

Bilans zestawiany jest według wzoru opublikowanego w Ustawie o rachunkowości. Podczas jego sporządzania, konieczne jest dokładne oznaczenie podmiotu, dla którego sporządza się bilans. Należy również określić dzień bilansowy oraz wyznaczyć jednostki, w których wskazywane są dane liczbowe. Istotną częścią jest wyszczególnienie nazw oraz wartości poszczególnych grup aktywów i pasywów oraz dopilnowanie złożenia podpisów. Wartości w bilansie muszą być wykazane w walucie polskiej, a bilans sporządzony w języku polskim. Wykazane sumy pośrednie grup aktywów i pasywów, sumy ogólne aktywów i pasywów, muszą być sobie równe.

Bilans należy koniecznie sporządzić na koniec każdego roku obrotowego. Bilans w formie uproszczonej sporządzać może jednostka, której średnioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty nie przekroczyło 50 osób, suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego nie przekroczyła równowartości 2 mln euro, a przychody ze sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych nie wyniosły więcej niż 4 mln euro.bilans-spolki

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment