E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Insourcing – pojęcie

Jeżeli orientujesz się w kwestii outsourcingu, to znacznie łatwiej będzie Ci pojąć definicję insourcingu, gdyż są to pewnego rodzaju przeciwieństwa. Polega to na przekazaniu procesów lub pewnych działań jednostki do wyodrębnionych, a zarazem wyspecjalizowanych komórek organizacyjnych.

Jak wiadomo, outsourcing jest korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim dla przedsiębiorstw. Z kolei insourcing największe zastosowanie znajduje w sytuacji kontrolowania krytycznych procesów biznesowych lub włączania kluczowych kompetencji do danej organizacji.

Powodem stosowania insourcingu jest m.in. chęć uniknięcia zwolnień w firmie. Niestety nie do końca jest to korzystne dla firmowego budżetu. Jeżeli jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że to jedynie firma zewnętrzna lepiej pokieruje danymi procesami w firmie, lepiej zadanie to powierzyć specjalistom.

ksiegowosc-spolki

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment