E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Kredyt podatkowy

Kredyt podatkowy daje przedsiębiorcy możliwość nieopłacania zaliczek z tytułu podatku dochodowego przez jeden rok obrachunkowy. Kredyt ten działa tak, jak przedłużenie terminu zapłaty podatku lub rozbicia go na raty, które przedsiębiorca jest w stanie zapłacić w terminie.

Kredyt podatkowy daje gwarancję tego, iż w czasie trwania kredytu nie powstaną żadne zobowiązania podatkowe, a także nie rosną żadne odsetki związane z daną zaległością podatkową.

Otrzymanie kredytu podatkowego zwalnia podatnika rozpoczynającego własną działalność z obowiązkowego odprowadzania miesięcznych zaliczek z tytułu podatku dochodowego oraz składania deklaracji dodatkowych informujących o osiągniętych dochodach.

Przedsiębiorca, który planuje skorzystanie z kredytu podatkowego, jest zobowiązany do 20 dnia pierwszego miesiąca roku obrotowego złożyć pisemne oświadczenie w Urzędzie Skarbowym o chęci wzięcia tego kredytu.

Kredyt podatkowy jest przeznaczony dla przedsiębiorców spełniających poniższe warunki:
- rozpoczynają swoją pierwszą działalność,
- kwalifikują się do grona małych przedsiębiorców,
- zatrudniają po co najmniej 5 pracowników na podstawie umowy o pracę,
- osiągają przychody z działalności nie niższej niż 1000 euro miesięcznie.

podatki-w-firmie

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment