E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Księgowość hybrydowa

Przedsiębiorców śmiało można podzielić na dwie grupy, a mianowicie do jednej grupy zaliczają się osoby, które samodzielnie prowadzą księgowość swojej firmy, a z kolei do drugiej – osoby, które firmową księgowość powierzają w ręce ekspertów pracujących w biurach rachunkowych.
W ostatnim czasie wyodrębniła się również trzecia grupa, do której zaliczają się zwolennicy księgowości tzw. hybrydowej. Na czym polega tej rodzaj prowadzenia księgowości? Księgowość hybrydowa została opracowana z myślą o osobach, które są zainteresowane zarówno samodzielnym prowadzeniem księgowości, jak i zleceniem jej profesjonalnemu biuru księgowemu. Można rzec, że rozwiązanie to znajduje się pomiędzy tymi wcześniej wymienionymi.
Decydując się na skorzystanie z księgowości hybrydowej, wybieramy korzystanie z sprawach dotyczących raportowania, księgowania dokumentów, jak również wypełniania i wysyłania deklaracji podatkowych. Jednak przedsiębiorca nie przekazuje wszystkich obowiązków na biuro księgowe, ponieważ sam zobowiązany jest do załatwiania spraw związanych z podatkami, składkami oraz terminowym wysyłaniem dokumentów do zatrudnionego biura.
Podsumowując... Z całą pewnością księgowość hybrydowa jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wszystkich obowiązków związanych z prowadzeniem firmy powierzać innej firmie z zewnątrz.


ksiegowosc-firmy
Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment