E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Jak przechowywać e-faktury?

Wszystkie faktury zarówno te papierowe, jak i elektroniczne muszą być przechowywane w odpowiedniej formie zarówno przez ich wystawcę, jak i przez odbiorcę.

Każdy, kto wystawia  e-fakturę musi poza zapisem całej transakcji, posiadać również dokument w formie, która uniemożliwi ingerencję innych osób w jego treść. Dlatego najczęściej zapisuje się pliki w PDF.

Wystawiony dokument musi być także właściwie przechowywany. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów wszystkie faktury przesłane drogą elektroniczną muszą być przechowywane w podziale na okresy rozliczeniowe. Archiwizować powinniśmy je na specjalnym serwerze firmowym i zapewnić im bezpieczeństwo.

Aby e–fakturę można było uznać za dobrze przechowywaną, musi spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim my jako wystawcy lub odbiorcy faktur, musimy mieć do nich stały łatwy i szybki dostęp. Nie możemy jednak ingerować w ich treść. Faktura musi być czytelna i autentyczna.

faktura-elektroniczna


Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment