E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Prowadzisz stowarzyszenie - nie licz na uproszczenia!

Księgowość to również obowiązek stowarzyszeń, nawet jak nie prowadzą działalności gospodarczej. Każde stowarzyszenie rejestrowe, czyli podlegające rejestracji w KRS, zobowiązane jest jak inne osoby prawne do prowadzenia pełnej księgowości.

Prowadzenie księgowości w stowarzyszeniu jest zawsze obowiązkowe w formie księgi rachunkowej. Nawet jeżeli organizacja ta nie prowadzi działalności gospodarczej, musi dostosować się do tego obowiązku.

Chociaż prowadzenie uproszczonej księgowości jest znacznie łatwiejsze, niż prowadzenie księgi rachunkowej, to i tak w stowarzyszeniach rejestrowanych warto stosować bardziej rozbudowany system księgowy.

Niestety nawet prowadząc stowarzyszenie ma można liczyć na możliwość skorzystania z uproszczeń w zakresie księgowości. Jedyne co można zrobić, by to ułatwić, to skorzystać z pomocy fachowców. Dla każdego stowarzyszenia najlepszym rozwiązaniem, by uporać się z księgowością jest zlecenie jej biurom rachunkowym.

ksiegowosc

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment