E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Sprzedaż przez Internet, a paragon

Wiele osób pyta o to czy do towaru, który dostarczany jest wysyłkowo musi zostać załączony paragon. Wątpliwość budzi przede wszystkim brak bezpośredniego kontaktu z nabywcą.

Zasada jest taka, że osoby, które dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej i rolników zryczałtowanych muszą prowadzić ewidencję obrotu i kont podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Tym samym przedsiębiorca ma obowiązek przekazania klientowi paragonu nawet jeżeli sprzedaż odbywa się przez Internet. Niewykonanie tego obowiązku jest wykroczeniem, za które przedsiębiorca będzie ukarany mandatem.

Jeśli zapłata za towar miała miejsce przed jego doręczeniem wówczas nie ma żadnego problemu bo paragon wysyłamy łącznie z zakupionym towarem. Jeżeli klient płaci przy odbiorze wówczas paragon powinien dotrzeć do klienta później w osobnej przesyłce. Można również zażądać udokumentowania transakcji fakturą VAT wówczas nie trzeba wysyłać dodatkowo paragonu fiskalnego. Ten dołącza się do egzemplarza faktury, który pozostaje u sprzedawcy.

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment