E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

JPK - jak wysłać?

Od stycznia 2018 roku przedsiębiorcy będą prawnie zobowiązani do comiesięcznego przesyłania JPK_VAT do Ministerstwa Finansów. Wizja tego obowiązku sprawia, że wśród przedsiębiorców pojawiło się wiele pytań. Między innymi jak wysłać taki dokument i czy jest to bezpieczne. 

Jednolity Plik Kontrolny wysyła się elektronicznie. Najprościej robi się to przy użyciu systemów informatycznych do księgowości online, które wykorzystują szyfrowane łącza, dzięki czemu przedsiębiorca za pomocą jednego kliknięcia może wysłać pliki do Urzędu Skarbowego. 

Aby wysyłka była możliwa konieczne jest potwierdzenie operacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź podpisem elektronicznym potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Jeżeli firma nie dysponuje takim podpisem, co często ma miejsce w przypadku małych przedsiębiorców, wówczas może skorzystać z funkcji podpisów osoby upoważnionej. 


Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment