E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Kwestia zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa to nic innego jak zdolność danej jednostki do tego, aby móc spłacić kredyt powiększony o naliczone odsetki, które się z nim wiążą, jak również wszystkie pozostałe opłaty wynikające z wzięcia kredytu. Od oceny tytułowej zdolności kredytowej zależy to, czy dany podmiot otrzyma kredyt, czy wręcz przeciwnie - nie. Okazuje się, że im wyższa ocena zdolności kredytowej, tym lepiej. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że każdy bank ma swoje zasady co do obliczania zdolności kredytowej, co oznacza, że odmowa przydzielenia kredytu, nie oznacza odmowy w pozostałych bankach.

Przy ustalaniu zdolności kredytowej, banki w głównej mierze zwracają uwagę na zarobki osiągane przez osobę ubiegającą się o kredyt. Następnym równie ważnym punktem jest stabilność w zatrudnieniu, ponieważ daje to możliwość określenia tego, na jak długo można udzielić pożyczki.

Równie ważna dla wielu banków jest kwestia ponoszonych kosztów utrzymania, co jest ustalane na różne sposoby. W kwestii tej pod uwagę brane są informacje takie, jak np. minimum socjalne, a także koszty utrzymania posiadanej nieruchomości. Często dodatkową kwestią braną pod uwagę są pozostałe zobowiązania danej osoby oraz terminowość jej spłaty.


Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment