E-MAIL: informacja.ksiegowy@gazeta.pl

Paragon, a bilet komunikacyjny

Paragon fiskalny zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest biletem komunikacyjnym, jaki powinno się wydawać pasażerom. Przypomina o tym Krajowa Administracja Skarbowa. Za taką praktykę ukarano już kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Bardzo wielu prywatnych przewoźników, którzy realizują w komunikacji międzymiastowej wydaje pasażerom bilety jako wydruki ze zwykłych kas fiskalnych. Jest to jednak nieprawidłowość, za którą w pełni bierze odpowiedzialność przewoźnik. Firmy przewozowe są zobowiązane do stosowania kas rejestrujących o zastosowaniu specjalnym, co niestety zazwyczaj nie jest respektowane. 

Co do zasady umowę przewozu zawiera się nabywając bilet za przejazd. W takim przypadku należy na dokumencie tym zamieścić nazwę przewoźnika, wysokość należności za dany przejazd, rodzaj biletu oraz tytuł ulgi jeżeli bilet jest ulgowy, numer kursu, nazwę przystanku początkowego i końcowego, a także okres ważności.


       

Share on Google Plus

About Doradca Finansowy

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment